O MNIE

ADWOKAT BARTOSZ BATOR

Warszawski adwokat, publicysta i szkoleniowiec.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej WPiA UW. Był przedstawicielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prawnikiem w renomowanych kancelariach w Warszawie oraz w Biurze Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Pracował dla instytucji publicznych m.in. Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Teatru Polskiego w Warszawie czy Urzędu m.st. Warszawy.

Obecnie w obszarze jego zainteresowań jest doradztwo prawne w zakresie porządkowania spraw majątkowych osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorców z terenu Warszawy ale także Mazowsza oraz pozostałych rejonów Polski. W szczególności zajmuje się sprawami z zakresu prawa nieruchomości, spadkowego, rodzinnego i powództwami frankowymi.

Jak dziennikarz pracował dla Dziennika Polska Europa Świat, portalu dziennik.pl, Dziennika Finansowego The Wall Street Journal, TVP 1 i TVN Warszawa. W latach 2013-2016 autor i prowadzący poradnikową audycję prawną w Programie 1 Polskiego Radia. W latach 2016-2020 wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Stały komentator Dziennika Gazety Prawnej. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie.